Na počátku minulého roku (2013) jsme navázali spolupráci s Darou Rolins a Patrikem „Rytmusem“ Vrbovským při úpravách jejich čerstvě pořízeného rodinného domu. Tento slavný mladý pár byl nadšen z jejich nového domu především po stránce lokality a vidiny pěkného bydlení. Zároveň však bylo jasné, že změny budou potřeba nejen v návrhu dispozice, ale i fasády.

Fasáda neměla žádný koncept splňující dnešní trendy architektury a byla nesmyslně hmotově složitá a neuklizená. Stejně tak dispozice nesplňovala nároky slavného páru a jejich rodiny.

Nepřehlédněte: Kdy si nechat navrhnout interiér.

Bylo nutné přidat do domu garáž pro druhé auto a navrhnout komfortní obývací pokoj. Celkem rozsáhlé bourání bude mít obrovský efekt získání prostoru. Sáhli jsme i do nosných konstrukcí pod dohledem zkušeného statika. V takovém domě samozřejmě nesmí chybět ani prostorná šatna, media room (nahrávací studio) a domácí fitko se saunou. Na to, jak dům z venku působí kompaktně jsou v jeho útrobách i dva dětské pokoje s vlastní koupelnou.

Ač se jedná o dům pro známý pár netrpí potřebou exibicionismu a naopak jsme se dům snažili při faceliftu racionalizovat a co možná nejvíce zjednodušit. Nejedná se tak o pseudoromantizující stavbu se sloupy vysokého římského řádu v průčelí, jak je možné vidět například na domech Berousků v Jesenici u Prahy.

Zadání rekonstrukce to nebylo jednoduché vzhledem k původnímu stavu stavby. Určitě by bylo jednodušší stavět hned na poprvé novostavbu správně, i tak výsledný návrh rekonstrukce stojí za zhlédnutí.

Nepřehlédněte: Dům hodný Hollywoodských hvězd.

Na úvodní vizualizaci je možné vidět variantní řešení barevnosti fasády v kameni a dřevě. Nakonec vyhrála však doplňková šedá, kámen a bílá omítka.

Řešíte sami rekonstrukci svého bydlení? Zvládáme to od pokoje až po soubor staveb.

Nepracujeme pouze pro celebrity, navštivte nás.
Mohlo by vás zajímat: Moderní bydlení dneška – Bungalov.
Další články: O architektuře a designu

Komentáře