Co se vám vybaví, když si představíte klasický interiér?

Obrovské křišťálové lustry? Pozlacený  nábytek? Lišty a ornamenty?

Klasický interiér v dnešní době nemusí být ponuré místo plné těžkopádného, předekorovaného nábytku. Jistě, i s takovým přístupem se lze setkat. Může se ale také jednat o příjemně řešený, vzdušně pojatý prostor.

Architektura by měla vždy odrážet formou zpracování svou dobu. Také u “stylového” interiéru by mělo být patrné, zda vznikl před dvaceti, padesáti roky či mnohem dříve.

Použití výše zmíněných symbolů “luxusních” klasicky pojatých prostor není v rozporu s kvalitním návrhem. Tyto prvky zajisté do takového typu interiéru patří. Jen je třeba s nimi pracovat střídmě a uvážlivě. Například vyvážit jejich působení tvarově jednoduššími a čistějšími prvky, ať se již jedná o nábytek či osvětlení.

Existují firmy, které splňují ty nejvyšší nároky na kvalitu a luxus a zároveň dosahují soudobých ergonomických nároků a také kvality zpracování.  Za zmínku stojí například značky Maxalto či Valdichienti, které  dokážou  uspokojit i náročného klienta, který se v designu orientuje.

Interiéry téhle kategorie často vyhledávají lidé, kteří se dokážou v této tématice orientovat, mají určitý přehled a znalosti.  Architektura a design bývá součástí jejich životního stylu. Kvalita v dané oblasti nebývá totiž jen otázkou peněz. Často lze využít vhodných  stávajících solitérů již vlastněných či získaných při zahraničních cestách. Jejich vhodné zakomponování dodá místu osobitost a jedinečnost.

Ale i osoba, která zrovna nezkoumá poslední trendy v této oblasti, může s pomocí architektů dosáhnout vytouženého cíle.

Fotku všech použitých materiálů naleznete na našem Pinterestu ZDE.

Pokud vás zajímají interiéry stylových obývacích pokojů, nepřehlédněte článek Vkusně navržený stylový interiér.

010304

Komentáře