Sen o soukromém domácím wellness by si jistě rádo splnilo mnoho lidí. Když už dojde a realizaci těchto snů, mělo by se položit spousta otázek, aby nedošlo k zklamání po procitnutí do reality.

V první řadě si odpovězte na otázku, Co od domácího wellness očekáváte?

Otázka je to jednoduchá a odpověď na ní snad ještě jednodušší. Člověk si ve svém domácím wellness určitě chce odpočinout a vychutnat si terapii v klidu svého domova. Znamená to tedy vířivku, saunu, sprchu, lehátka, bazén a třeba nějaké posilovací stroje. Výčet těchto věcí nám zásadním způsobem ovlivní dispozici wellness a jeho pohodlné používání.

Důležitou otázkou je, jak moc se o zařízení wellnessu chci starat?

V ideální případě je bezstarostné fungování, avšak je to téměř nemožné. Určitě to znamená údržbu vody, desinfekce přilehlých prostor, ničení plísní vzniklých nedostatečným větráním. A v horším případě ucpávky děr v bazénu, lepení obkladaček a podobně. Podle toho by se pak měl volit i materiál, ze kterého bude například bazén vyroben. Možná to zní spíš jako deprese než relax v pohodlí domova, ale dá se najít řešení jak tyto neduhy eliminovat a předejít jim.

Jaké jsem ochotný zaplatit náklady za provoz wellnessu či bazénu?

Nepřehlédněte: Kdy si nechat navrhnout interiér?

S pořizováním bazénu či domácího wellness člověk počítá se zvýšenými náklady na jeho chod. Avšak nikdo nechce vyhazovat peníze jen tak. Vždy se najde něco do čeho se dají peníze investovat lépe, než do uniklého tepla.

Co tedy a od koho?

V poslední době jsme se seznámili s firmou USSPA, která nabízí vířivé vany a tzv. swimm spa („vířivky na plavání s protiproudem“). Když narazíte na kvalitu, poznáte ji. Jedná se o rodinnou firmu s 15ti letou tradicí, která byla první na českém trhu, kdo začal vyrábět vířivé vany. Mají tak vlastní technologii výroby lety ověřenou spokojenými zákazníky. Hlavním benefitem je dodávka od nich all-in-one. Zaujalo nás, že když jsme se jich zeptali na cenu, vždy udávali koncovou cenu včetně všeho příslušenství jako jsou čerpadla, kryty, montáže, dopravy a podobně. Takové položky docela dramatickým způsobem mohou navýšit celkovou cenu a pak se může čínský výrobek z internetového obchodu pěkně prodražit. Prostě bez skrytých poplatků. Dávají 20 let záruku na odlitek vířivky a zajišťují servis všech jejích částí. Odpadá tedy opatrování si seznamu lidí, kteří budou servisovat povrch bazénu, čerpadlo a další části.

Díky krytům, které dávají ke všem vířivkám a bazénům už v základní variantě vám žádné teplo nebude unikat do exteriéru nebo nebude vlhčit vzduch v interiéru pro bujení plísní, když zrovna vzduchotechnika přestane fungovat. Jedná se o promyšlený systém, kterému bychom dali zelenou.

Navštivte USSPA a plavky s sebou! Kontakt naleznete ZDE.

Rádi vám také vytvoříme individuální návrh wellness (kontakt ZDE) a doporučíme dodavatele dalších částí interiéru (kontakty ZDE).

 

Komentáře