Začátkem října 2013 se otevřel nově zrekonstruovaný Vinohradský Pavilon v režii firmy Stockist. To mnoha lidem nemusí nic říkat, ovšem lidem, kteří se pohybují v oblasti interiérového designu je jasno. Jedná se o „Pařížskou ulici“ interiérového designu nebo také „NonStop Design EXPO“. Termínů oslavujících toto místo bychom našli nespočet.

Na Ikeu zde můžete zcela zapomenout. Najdete tu jednu „srdcovku“ vedle druhé.

Srdcovkou vidíme kousek nábytku nebo jakékoliv zařízení bytu, které si vás na první pohled získá svým tvarem, designem či chcete-li duchem. V Pavilonu můžete najít prodejce resp. značky jako Republic od Fritz Hansen, od nichž je legendární křeslo Egg nebo Swan dále pak Magis a jejich designové židle z ušlechtilých plastů či kuchyně Valcucine a mnoho a mnoho dalších. Svůj butik zde má také firma Brother&Duck, která zastupuje značku/keramičku Mutina, jejíž nadčasovou dlažbou Azulej (2012) je vydlážděn celý Pavilon.

Nepřehlédněte: Jak zařídit byt na dva roky.

Půl hodiny na návštěvu je hloupost. Rezervujte si na to půlden, abyste si stihli vychutnat i kávu v tak úžasném industriálním prostředí podkresleným jazzovou hudbou.

Množství věcí, které můžete v Pavilonu vidět je opravdová spousta. Především tedy „drahých“ designových kousků. Mnoho lidí se nás při naší praxi ptá, jaký je rozdíl mezi „designovými“ kousky a výrobky od truhláře na zakázku? Jak je možné, že sériově vyráběné prvky jsou dražší než originál na míru? Samozřejmě se zde platí značka. Zde je však nutné si říct, co značka zaručuje. Je to kvatlitní design podložený vývojem a testováním. Mírou propracování detailů. Může se jednat o lehké nuance v úhlu zkosení čelní hrany stolu, či hladkost povrchu a skladba figury dřeva nebo i jeho dokonalé moření a lakování. Těch detailů je opravdová spousta a může jím být i lapidární kvalita materiálu, který se neprodře ani po 15 letech užívání sedačky a dokonalé šití prostě nepovolí.

Vřele doporučujeme návštěvu tohoto industriálního stánku nestárnoucího designu na adrese Vinohradská 1200/50, Praha 2 a pokud se rozhodnete pro koupi stolu za 140.000,-Kč, zvažte i kvalitní návrh interiéru od architektů, kteří těmto srdcovkám rozumí.

Kontaktujte nás. 

Další články: Lifestyle Free architects
Mohlo by vás zajímat: O architektuře a designu

Komentáře