logo (7)

Pergolu už nemusíte každoročně zazimovávat. Ochrání vás před rozmary počasí, dovolí vám nachytat poslední sluneční paprsky nebo naopak poskytne příjemný stín v parném létě. A přesně to je účel pohyblivých pergol. Vytvořit v zahradě či na terase spolehlivé a útulné zázemí.

Nemáte v zahradě opěrnou zeď, do které byste mohli ukotvit pergolu? To není žádný problém, alespoň ne pro samostojné pergoly. Ty totiž můžete umístit kamkoliv se vám zamane. Nejste nijak omezováni. Je libo mít pergolu uprostřed zahrady? Nebo třeba u bazénu? Je to čistě jen na vás. Samostojná pergola se stane odpočinkovým místem ve vaší zahradě, kterou zároveň ozdobí a dodá jí naprosto nový rozměr.

Nepřehlédněte: Proč spolupracujeme s firmou MARON

Velkou výhodou samostojných pergol je vynikající regulovatelnost světla. Zatímco do běžné pergoly ukotvené do zdi třeba půl dne vůbec nedopadá slunce (což byste na jaře a na podzim přivítali), v samostojné pergole si všechno řídíte vy – pokud tedy má vhodné vybavení.

ztrsjhzefgafvan

Pergola s pohyblivou střechou se stane doslova rájem ve vaší zahradě. Vždyť jak jinak nazvat místo, na kterém vám je vždy dobře a odpočinete si? Díky pohyblivé pergole už nemusíte sledovat předpovědi počasí, protože pod ní se schováte jak před deštěm, tak před slunečními paprsky. A pokud si to rozmyslíte a budete chtít nachytat nějaký ten vitamín D, stačí stisknout tlačítko na dálkovém ovládání a střechu pergoly jednoduše zatáhnout.

Pohyblivou střechu pergoly vyrábí z vysoce kvalitní třívrstvé tkaniny. Je nepromokavá, nehořlavá a odolná vůči UV záření. Italský výrobce Serge Ferrari testoval látku na pět tisíc cyklů otevření a zavření při zátěži 100 kg. Výsledky potvrdily, že pohyblivá střecha vydrží minimálně 15 let. Stejně dobře jsou na tom i konstrukce pergol Maron. Je na vás, zda zvolíte dřevo z finské borovice, nebo hliník.

Nepřehlédněte: Staňte se členem KLUBU Free Architects

Dřevěná konstrukce je vyrobená z finské borovice, která vyniká svou dlouhověkostí. Výhodou dřeva ze severských zemí je, že je stabilnější, nepraská a nepouští smůlu.
Pohyblivou střechu pohání výkonný motor, který ovládáte buď tlačítkem ve zdi, nebo dálkovým ovladačem. Pro vás to znamená maximální komfort.
Střechu pergoly lze doplnit o automatické bezpečnostní čidlo. Zatáhne střechu v případě vichřice a nedojde tak k poškození látky.
ztsuzgtshjgskhbsl
Dřevěná pergola se hodí jak do zahrady ve venkovském stylu, tak k modernímu domu. Konstrukce z finské borovice je namořena, nalakována kvalitním lakem a opatřena vysokovrstvou lazurou. Moření zároveň dřevo chrání před houbami a plísněmi. Několik let se tak o svou pergolu nemusíte starat. Pokud si však přejete naprosto bezúdržbovou pergolu, doporučujeme vám tu hliníkovou. Vydrží vám krásná několik desítek let. 
zjvgtaafgmvhje

Nespornou výhodou hliníkových pergol je možnost širokého výběru barev RAL. Stejně tak si vyberte provedení tkaniny pohyblivé střechy. Látka odolá teplotám od -30 °C do +70 °C, nehoří plamenem a je odolná vůči vodě a UV záření. Je také omyvatelná. Maron vám namontují hliníkovou samostojnou pergolu s pohyblivou střechou v jakémkoliv terénu.

V nabídce firmy Maron naleznete také interiérové zastínění nebo sluneční plachty.

Dále by vás mohlo zajímat:

Najdi svůj styl!
Originální abstraktní obrazy do interiéru – Tereza Design

 

logo (7)

 

Komentáře