Levandule, jakožto symbol francouzské oblasti Provence má blahodárné a svojí vůní uklidňující účinky. Stejně tak by měl působit romantický interiér v tomto stylu, klidně a harmonicky. Co do takového interiéru patří si můžete přečíst v následujících řádcích.

Provence je francouzský venkovský styl, jehož tradice sahá až do období kolem roku 1800. Hodí se do venkovských domů i městských bytů. Typickými znaky jsou rustikální ráz interiéru, podlahy vytvořené z tvrdého dřeva nebo terakotových dlaždic, příslušenství z tepaného železa, prošívané tkaniny a starožitný nábytek. Většina domů v Provence jsou kamenné, proto se nebojte použít obklad ve stylu kamene. Barevně je styl velmi jednoduchý, bílá barva s nádechem patiny, nejčastější doplněk je tradiční levandule.

Nepřehlédněte: Seriál stylu-industriál

Bydlení s vůní levandule…

05b6dd8afabf3b9201a9f9e827fdcde6

Nábytek tvoří většinou solitéry, které mají bílou, okrovou nebo také přírodní barvu dřeva. Pro kuchyň je typický velký stůl, u kterého jsou různé židle a kredence se šuplíky. Romantické prvky jako jsou lucerny, proutěné košíky. Keramika se vzory oliv, květů, která se hodí jak pro stolování, tak i pro dekorativní účely.  Sušené věnce na dveřích a lněné pytlíčky s bylinkami.
Textil bývá jednobarevný, nejčastěji s drobným vzorkem květin či kostiček.

Zaujal Vás tento styl? Máte takto zařízený byt či dům? Pochlubte se fotografiemi, nebo názorem na takové bydlení.

 

Dále by vás mohlo zajímat: 

Jak se staví sen – La Provence interiér

Trendy úpravy bytu v paneláku

Pařížská ulice bytového designu

 

Fotografie jsou čerpány ze stránky plné inspirací: pinterest.com

Komentáře