V nedávné době jsme se setkali s věcí, se kterou se dnes může setkat při rekonstrukci úplně každý. Jednalo se o zakončení sádrokartonového (SDK) podhledu. Nový snížený podhled se prováděl pod stávající sádrokartonový podhled, takže se jeho montáž musela udělat skrz něj. (1. úskalí) Dále měla být zachována mezera po obvodu nového sníženého podhledu pro přívod vzduchu z překrývané vzduchotechniky (2. úskalí).

Lékem a prevencí problémů na stavbě je zkušený stavební dozor. Nepodceňujte jej!

Sečtením těchto dvou úskalí může vzniknout problém, který je nyní každému jasný. Nejen že jsou vidět závěsy nového podhledu skrz podélnou mezeru po obvodu podhledu, ale i obrovské díry, kterými se kotvy prováděli. Doporučení: Při provádění takového podhledu buďte opravdu precizní. Kotevní dráty se snažte maximálně zamaskovat, případně kotvit dál za hranou, kde by mohla být vidět.

Stejně jako problémy mohou na stavbě vzniknout i milá překvapení.

Na druhou stranu vzniklo i příjemné překvapení. Jako osvětlení jsme použili zápustné halogenové spoty (kvůli stmívatelnosti a „jiskře“ světla). Tato světla vytvořila na stropě ohnivou show v odstínech od oranžové po světle fialovou barvu. Teď už je vše jasné.. díry!!, kotvy!!, podsvícení!!.. člověk si tím ale musel projít.

Mohlo by vás zajímat: Články o architektuře a designu.

obrázek 1

Komentáře