Nejlepší Fitness a Wellness centrum na Vysočině

Architektura a design moderního fitness a wellness centra ve Velkém Meziříčí vznikaly v našem atelieru téměř dva roky. Realizaci zvládla místní stavební firma za rok. Celá stavba vznikla díky nadlickému úsilí investorky, která se nezhroutila ani v nejtěžší chvílích, přestože se stavbou takového areálu neměla zkušenosti. Byla od počátku členkou našeho týmu a kus práce odvedla I na stavbě. Díky tomu vzniklo v bývalém brownfieldu skvěle vybavené sportovní a relaxační centrum, které poskytuje prostor pro volnočasové aktivity nejenom lidem z Velkého Meziříčí, ale i z okolí Brna.

Umístění:
Areál leží 5min od D1 hned u řeky a cyklostezky. Je tedy skvěle dosažitelné jak autem, tak při cyklovýletu (viz mapa na https://www.beauty-beast.cz/cs/)
Provoz:
Základem je špičkově vybavená posilovna s odpovídající cardio zónou, crossfitovým sálem a dvěma studii pro TRX a yógu a další studiovky. Vybavení tedy odpovídá posledním trendům v oblasti posilování a fitness a při jeho návrhování jsme využívali rady trenérů, sportovců i vlastní zkušenosti se cvičením. Po workautu je možné si dát fresh, bagetu nebo třeba dortík v kavárně s posezením venku i vevnitř nebo si dát saunu, páru, skočit do výřivky. Nechybí masáže, obchod s doplňky stravy nebo privátní wellness pro absolutní soukromí. Venku se můžou vyřádit děti na hřišti nebo si zahrát minigolf, dětský koutek je i u recepce, která je v těžišti celého areálu.
Architektura:
Centrum vzniklo v prostoru bývalého průmyslového areálu a industriální výraz jsme v jeho architektuře zachovali. Posilovna je vlastně hala s betonovými nosníky, trapézovými plechy, velkými prosklenými plochami a plechovou fasádou. Crossfit je osvětlený pilovými světlíky ve střeše. Střední část tvoří prosklená kavárna a vstup krytý konzolou z příhradových nosníků. Část stavby s wellnessem se naopak uzavírá do sebe a jeho součástí jsou zkrytá zákoutí s venkovním ochlazovacím bazénkem nebo zahradou v atriu s okny do ralaxační zóny.
Design:
Design byl od počátku součást architektury. Pracovali jsme s jednoduchými geometrickými tvary, přírodními materiály a industriálními prvky jakými jsou ocel, beton, dřevo a kámen. Velkou pozornost jsme věnovali soukromí v prostoru šaten, které mají uzavřené sprchovací kabiny nebo převlékací boxy. Společné sprchy s odtokovým žlábkem uprostřed tady opravdu nenajdete. Na soukromí jsme dbali i ve wellnesu s oddělenými sprchami pro muže a ženy. Důležitá byla také hygiena. Jednotlié skříňky jsou odvětrávané vzdotechnicky, umyvadla jsou velká a všude je dost místa na odkládání věcí. Šatny jsou zkrátka luxusní a designová jsou i studia včetně čekacího prostoru s lavicí a logowallem nebo lotosovým květem z provázků v yógovém studiu. Design kavárny není jen pro sportovce. Je vhodný pro business setkání nebo večerní posezení u drinku.

Většině posiloven něco chybí. Navrhujeme je už dvacet let a většina měla nějaká omezení jako třeba málo prostoru pro wellness nebo kavárnu, chyběl výhled na řeku nebo nebyl prostor v okolí na kapacitní parkoviště či venkovní rekreaci. Beuty&Beast má všechno a v idálním poměru. Vzniklo synergií perfektních podmínek, kreativního nasazení, zkušeností a velkorysosti investrorky a to se v architektonické praxi i běžném životě stává jen vyjímečně. Centrum obohacuje celý region, přidává místním možnost žít zdravěji a vytváří stylové zázemí pro sportovce, kteří region navštíví.

Komentáře