Bohémský styl života si někdo spojuje s chudými umělci 19. století, kočovnými cikány, uměleckou avantgardou či americkými hippies. Každá doba i každá tato komunita vtiskla bohémskému stylu něco svého a neopakovatelného. Bohémský styl se tak stává jedinečným rukopisem všech obdivovaných zatracenců. Nevázaný způsob života, tvoření i bourání. Drogy, sex, večírky. Objevování  a míchání. Kabinet kuriozit, i pokladnice opravdové kvality. Vše promíchané do neopakovatelné směsi svobody, dekadence, ale i luxusu a bídy zároveň podávané v orientálním poháru teatrálně zdobeném nadsázkou.

Bohémský styl může být nejhlubším dnem i nejvyšší horou zároveň. Nic nevystihuje podstatu bohémství lépe, než nejpodivnější skladba 20. století. Bohemian Rhapsody. Porušuje všechna pravidla. Je milovaná i nenáviděná zároveň. Tichá modlitba, opera i rock n` roll. Prožijete s ní svých sedm minut bohémství. Buďte alespoň jednou v životě drzí, odvážní a provokativní. Nebojte se projevit luxus i bídu,  vrcholy i pády. Takový je život. Nahoru a dolů a tak pořád do kola v jakési spirále. Bohémové jsou surfaři na vlnách života a mají velmi vyhraněný styl jízdy.

SAMSUNG CSC

KOLEKCE POUŽITÝCH MATERIÁLŮ:  Tuto kóji jsme se rozhodli pojmout jinak něž je v koupelnách zvykem. Stěny i podlahu jsme obložili dlažbou REX Selection Oak black, která je kladena do stromečku. Vše ostatní je už laděno do měděných kovů. Osvětlení je řešeno měděnou objímkou s velkou žárovkou z BoConceptu. Zrcadlo a skleněné svícny jsou z IKEA. Umyvadlo máme Siko, ale již brzy ho vystřídá měděná Pandora. Baterie Axor Citterio E  známá jako esence luxusu. Dekorace v podobě suché trávy jsme natrhali na poli po cestě do IKEA pro chlupatý SKOLD a háčkovaný polštář LAVFLY. 

Komentáře