Vykašlete se na kino, jděte do divadla.. na Mime Prague!

V našich dřívějších článcích jste se mohli dočíst o talentovaném souboru Tichá opera, jež propojuje velice nápaditě operu a mimické divadlo. Dva styly jež se vzájemě neruší, ba naopak povyšují na klenotický celek. Není tak náhodou, že soubor Mime Prague je propojen s Tichou operou některými z protagonistů jako jsou herci Anna Kukuczková a Anton Eliaš či režisér Radim Vizváry.

Ve čtvrtek 16.1.2014 se odehrálo čistě mimické představení souboru Mime Prague, v klubu Roxy NoD, s názvem Piráti. Mě se potvrdil trend, který u mě tito lidé drží, tedy že mě ještě nezklamali a ještě více nadchli. Na druhou stranu se mi povedlo zlákat další známé na toto představení a dostal jsem výborný feedback. Představení se ukázalo jako ideální místo pro rande. Kamarád architekt si přivedl slečnu a byli z divadla nadšeni stejně jako já, nemohou se dočkat dalšího představení.

Nepřehlédněte: Pantomima v podání mistra.

Celé představení bylo prošito až morbidním humorem, u kterého se musí každá polozvrácená duše zasmát a ušklíbnout najednou. Zároveň jsem měl tři čtvrtiny představení husí kůži. Zamrazilo mě při perfektně secvičené taneční choreografii a stejně tak při momentech, jež herci bezeslov dokázali divákovi mistrně naservírovat právě probíhající děj.

Podle reakcí lidí, kteří doposud žádnou pantomimu neviděli, má mnoho z nich buď naprosto zkreslené představy a předsudky nebo mají strach, že představení nebudou rozumět. Pokud se jedná o strach, toto představení je jedno z těch dobře srozumitelných a i pro nového diváka pantomimy bude představení jednoduše pochopitelné a zábavné.

Cena takového představení není jako za vleklou tříhodinovou činohru za 50,-Kč pro studenty. Je to představení s velice intenzivním hodinovým zážitkem, kvůli kterému si rád odpustím obědovou pauzu v Loving Hutu nebo Mekáči za 150,- korun a půjdu raději sem. Zaplatil bych mnohem víc a rozhodně půjdu znova.

 

Pokud se chcete s námi podívat na další představení, sledujte náš FACEBOOK, kde o nich budeme informovat.

Stejně tak nepřehlédněte stránku souboru Mime Prague na FACEBOOKU nebo jejich WEB.

 

Mohlo by vás zajímat: Lifestyle Free architects

 

Komentáře