Interiér je exkluzivní záležitost. Není to investice do nemovitosti, ale pouze do kvality vašeho života.

Smysl začíná tam, kde končí funkce.

Zařídit dům dobře nebo špatně stojí stejně. V prvním případě jste šťastní a spokojení, ve druhém jsou to vyhozené stovky tisíc a miliony hodin.

Život v nejistotě. Je to opravdu tak strašné? Poznali to známí, co byli u nás včera na večeři? Vidí to tchyně? Trest je nemilosrdný. Každé ráno uvidět umyvadlo, které si nerozumí s baterií. Do loktů zastudí žulová deska kuchyňské linky, ale kdo to mohl tušit? Večer při sledování televize bolí záda, protože obrazovka je moc vlevo a ta tapeta měl být nakonec přece jen za sedačkou.

Jak jste vůbec přišli na nápad, že to zvládnete?

Představit si hned na místě bez zkušenosti nebo zobrazovacích nástrojů všechny prostorové vazby, vnímat tok světla, kompozici prostoru, vrstvení v perspektivě. Udržet tvarovou podobnost předmětů nebo naopak použít kontrast. A co barvy, textilie, struktury, miliony druhů svítidel? Jak se vlastně pozná dobrá sedačka? Hodí se do našeho malého obýváku ta vyšší s polštáři nebo nízká hranatá? No, do malého obýváku spíš nižší, křehká, ale…

…záleží hlavně na stylu!

Styl je totiž cílová páska, o něj při práci usilujeme. On je tou přidanou hodnotou, naplněním, které interiéru dává smysl. A každý vám rád odpustí levnější závěs nebo omšelou stoličku z bazaru, když se do vašeho interiéru bude stylově hodit.

Tak vidíte, nakonec to vlastně není o penězích, ale o názoru. Vyspělý názor jde vždy ruku v ruce s hloubkou znalostí. A proto jestli celé dny netrávíte s tužkou v ruce, na stavbách nebo s hlavou zanořenou v katalozích, najměte si raději architekta. A vybírejte dobře! Protože i to můžou být vyhozené peníze.

Komentáře