Ze seriálu Jak se staví sen jste mohli zaznamenat toho času nejdražší realizaci. Co znamená domácí wellness?

Sklep na brambory nebo domácí wellness?!

Doba se změnila. Brambory si můžeme koupit čerstvé denně v bioobchodě, topíme plynem, zeleninové záhonky měníme v okrasné zahrady.  Ani v  Dobříši lidé netráví víkendy zavařováním okurek a dokonce i televize už je pasé. No, může si za to sama. Co tedy s prázdnými sklepy a volným časem? Očistný potlach při drhání peří nebo zpěv ve vinném sklípku těžko hledají místo v našich diářích. Ani sex už není to, co býval.

Naše psychiky se pod tlakem hypotéky a politických prognóz zmítají v horečkách pracovních dní. Otcové zadlužených rodin vyjíždí brzy ráno, do náručí svých manželek se vrací v době, kdy děti dávno spí. Obnova sil ranní ledovou sprchou, večerním maratonem nebo týdenním půstem není pro každého. Toužíme po relaxaci, útěku do jiného světa. Ten svět může být právě ve vašem sklepě!

Sklepy skrývají ohromný potenciál.

Vstup na jih přímo do zahrady u rybníka s venkovní jakuzzi. Snadné napojení na kanalizaci, zavedená voda i elektrický proud, topení tam dostaneme z patra také jednoduše.  Podlahu vyrovnali a zateplili už dříve. Z čeho se tedy takový domácí wellness skládá?

Masážní vana slouží k uvolnění svalů, prožití příjemných chvil s přáteli a může být ochlazovacím bazénkem při saunování. Havlíčkovi si ji koupili vloni a moudře ji umístili na zahradu, mimo dům. Jakuzzi má vlastní vyhřívání a může se používat venku v krásné zahradě celoročně. Velká vlhkost spolu s vyšší teplotou a příslušnou chemií běžným koupelnám nesvědčí. Vždy je dobré pro ni odborně navrhnout speciální prostor s příslušnými stavebnětechnickými a provozními vlastnostmi.

Nepřehlédněte: English cottage kuchyně – 12. díl Příběhu snu (Jak se staví sen)

Do sklepa tedy umístíme pořádnou finskou saunu alespoň pro dva. V rámci saunovacího cyklu se bude možné ochladit venku anebo v luxusní sprše s masážními tryskami. Součást bude samozřejmě oddělené wc i designová lahůdka – samostatně stojící umyvadlo s baterií z podlahy. Ideální pro opláchnutí jahod k šampaňskému. Pohodu a opravdovou relaxaci si mladí manželé mohou vychutnat na relaxačních lehátkách při poslechu hudby a plápolání vonných svíček.

Design wellnessu má svá pravidla. Na jednu stranu luxus a jednoduchost na druhou přírodní materiály, relaxace a možná i meditace. Havlíčkovi navíc znají wellness a spa ze svých dovolených. Jsou to nároční klienti. Dispoziční řešení je jednoduché. „Do nejtmavšího koutu jsme umístili wc a saunu, hned vedle ní je prostorná sprcha. Její skleněná zástěna pak odděluje prostor s lehátky a výhledem na zahradu.“

Sklo, kámen a dřevo – to jsou ty pravé materiály.

Vzhledem k vlhkosti prostoru jsme na podlahu navrhli dřevo „keramické“. Je to sice dlažba ale od dřevěné podlahy k nerozeznání. Obklad na stěnách zase připomíná břidlici. Nakonec jsme použili i opravdové dřevo. Jsou z něj na míru vyřezané dekorativní panely, které slouží zároveň jako zdroj tlumeného světla. Za  jedním z panelů bude schovaný také nosný sloup, který nešlo zbourat. Mezeru mezi ním a stěnou jsme využily alespoň jako úložné prostory. Patřičné optické zvětšení prostoru přináší dvě velké plochy zrcadel.

Domácí wellness ale není jen o rozjímání. Paní domu je právě na mateřské a jistě touží po opětovném získání dobré kondice a zpevnění těla. Na chození do tělocvičny nemá čas, pohled na činky v ní budí děs a hrůzu. Potřebuje pomoc, vedení a radu. Přiměřenou námahu s pocitem bezpečí a péče. Aerobní trenažéry jsou nudné a na klasické posilování zatím nemá sílu. Přinášíme jí tedy opravdové vykoupení. Bude mít ve sklepě PowerPlate, ideální řešení pro ženy na mateřské. Stačí půl hodina denně. Svaly se budou zpevňovat zevnitř ven jako při plávání nebo jízdě na koni a přitom nehrozí výrazné přibývání hmoty na rukou a nohou. Lymfatický systém vrní blahem, celulitida mizí. Cvičení není náročné na prostor a určitě se hodí i pro muže!

Tak to je budoucnost našich sklepů!

Po cvičení sauna, pak koupel a relaxace. Až to sousedi zjistí, odmítnou drahé dovolené, nudné party nebo obligátní víkendové návštěvy obchodních center. Vrhnou se do svých sklepů, které se stanou jejich nadějí a poslední šancí svůj život opravdu prožít!

Galerii obrázků naleznete na našich stránkách. Seznam použitých prvků a materiálů BUDE DOPLNĚN.

Mohlo by vás zajímat: Seriál Jak se staví sen

Komentáře