Koncept řešení interiéru včetně určení stylu musí být jasný už ve fázi architektonické studie.

Je to zadání pro projekt. Jak chcete jinak navrhnout rozmístění zásuvek, když nevíte, kde bude knihovna?“Není to stafáž doplněná do závěrečného tisku architektonické studie nějakým studentem ani nic neříkající barevné obrázky pro uspokojení vaší představivosti. Interiér má svá pravidla. Od typologie vybavení po obvyklé rozměry jednotlivých kusů nebo jejich rozmístění v prostoru a jeho estetický dopad na něj.

 Styl má vliv na technickou připravenost stavby.

Masivní obložková zárubeň interiéru ve stylu Provence má jiné technické nároky než skrytá zárubeň moderní stavby. Klasický interiér pracuje se solitéry, vysokými podlahovými lištami, přiznanými spoji. V minimalistickém domě musí být vše zabudované, jednoduché a čisté. Projekt to musí zohlednit.

Návrh má čtyři vrstvy:

a)   Architektura (poloha stěn, dveří, oken, dispozice, hmota)

b)   Interiér ( zaříditelnost nábytkem a její vliv na estetiku prostoru, vybavení koupelen, krb, funkční řešení kuch. linky, typy dveří,  typy podlahových krytin, vestavěné skříně a úložné prostory, otopná tělesa (koupelna, radiátory, konvektory), okenní řešení(závěsy, rolety, žaluzie,parapety), rozmístění svítidel, atp.)

Čas na předběžný rozpočet stavby!

c)   Design (výběr konkrétních povrchů, barev, materiálů, sanity, armatur, kolekce předmětů, vzorkovnice ve kvalitě odpovídající předběžnému rozpočtu stavby)

Nutný podklad projektu pro realizaci stavby!

d)   Dekorace (obrazy, plakáty, vázy, polštářky, doplňky)

Zařízení interiéru má vliv na proporce prostoru a tedy na hmotu domu i na polohu oken a vnější architekturu.

 Architektonická studie musí řešit vaše nároky na interiér a vybavení domu. Prázdný půdorys se základními kótami nebo někam umístěná postel nestačí. Obejděte dům ve 3D modelu zvenku a projděte ho i zevnitř. Nezapomeňte na výhledy a světové strany.

Přijďte včas!

 Návrh interiéru je součást návrhu domu jako celku a musí předcházet projektové dokumentaci, podle které chcete stavět. Jinak vás čeká předělání projektu, vícepráce na stavbě a kompromisní výsledek.

Architektonickou studii s konceptem interiéru naleznete ZDE.

 

Komentáře