Jak se staví sen, Kralupy nad Vltavou Říjen 2010.

Jak se staví se – Design garsonky

Ta práce pro televizi nás začala bavit. Zhodnocovali jsme dosavadní zkušenosti a zatím jsme nedokázali říct, jaký to na nás bude mít celé dopad. První díl byl stále ve střižně, do vysílání bylo daleko a tak jsme kývli na další výjezd. Kralupy nad Vltavou. V malém panelákovém bytě bylo potřeba oživit skomírající kuchyň a k ní přiléhající poměrně úzký obývák. Jako malé překvapení jsme si k tomu ještě střihli ložnici. Majitelka byla starší dáma a nám se staršími lidmi pracuje skvěle.

 Největší slabinou prvního dílu byla přidělená realizační parta. Museli jsme nesmírně tlačit na pilu, aby se chlapci alespoň trochu snažili. My jsme ale potřebovali víc. Chtěli jsme kvalitu, vyhnout se prasečinám a taky situacím, kdy vám někdo hodinu před koncem použije desku jídelního stolu na provizorní výztuhy někde ve stropě. Tak jsme si sestavili vlastní tým. Partu řemeslníků ze Strakonic. Jsou to kamarádi Karolíny z dětství.

Nepřehlédněte: Orientální styl podkroví – 3. díl příběh snu 

Tihle kluci jsou zvyklí začínat brzo ráno a končit o půlnoci.  To je skvělá věc. Špatné na to je, že jsme byli v paneláku. Kromě několika nepříjemných výstupů snášeli nájemníci svůj úděl statečně. Je potřeba si uvědomit, že podobná rekonstrukce by trvala normálně tři týdny. Zatímco natáčení Snu dělá zmatek pouhé čtyři dny. Chtěli jsme vytvořit z tmavých panelákových nudlí otevřenější prostor. Paní žila sama a tak jsme si dovolili vystavět nové příčky bez dveří. Není to tak, že bychom šetřili, ale skutečně jsme původní příčky vybourali a nové posunuli tak, aby obývák nebyl nudle a kolem fasády s lodžií šlo projít volně do malé ložnice.  Výsledek posuďte sami.

Galerii obrázků naleznete na našich stránkách. Seznam použitých prvků a materiálů ZDE.
Mohlo by vás zajímat: Celý seriál Příběh snu (Jak se staví sen)

Komentáře