V někom už toto slovní spojení vyvolává obavy. Natož pak, jedná-li se např. o Krkonošský národní park. Je vůbec správné v takovémto prostředí „moderní“ dům navrhovat? A do jaké míry by měl vycházet z tradičních materiálů, tvarů a zástavby jako takové?

Jsou lidé pro které je klasický a staletími prověřený tvar typické krkonošské boudy posvátný a při jakémkoliv pokusu o novátorství začínají sepisovat petice. Na druhé straně barikády máme člověka, který by ve snaze vytvořit pro sebe a své potomky mausoleum, nejraději vetknul do krajiny patvar nemající úctu prakticky k ničemu. Obě tyto barikády jsou pro nás v nedohlednu a jak jsme se nakonec k tomuto zadání postavili můžete vidět v následujícím návrhu rodinného domu s možností ubytování právě v Krkonošském národním parku. Úcta k místu a tradiční architektuře je zde v rovnováze s požadavky soudobého člověka na kvalitní prostor a architekturu.

Architektura by měla vyvolávat emoce. Doufáme, že i ve Vás tento návrh vzbudí zájem a věříme, že pocity to budou ve skrze kladné. Jsme tu pro Vás a za Vaše reakce, ať už kladné či záporné, budeme  jedině rádi.

Komentáře