Dům v sobě odráží ležérnost, romantiku i solidní výraz staveb z oblasti Provence, ze které čerpá inspiraci. Jakoby k původnímu zemědělskému stavení pán domu postupně během let přistavěl další části podle toho, co si žádal život. Stejně tak probíhal návrh domu, jehož základ tvoří hlavní objekt s velkorysým obývacím prostorem, kuchyní a obytnou galerií, ke které byla nasazena prosluněná jídelna a dále nižší křídla rodičů a dětských pokojů. Fasády se otevírají hlavně do malebných zákoutí zahrady či směrem k terase s vodní plochou. Celková kompozice domu ve tvaru „L“ vytváří maximální soukromí na jihovýchodní části zahrady.

Dům je přirozeně zónovaný na veřejnou reprezentativní část obývacího pokoje s kuchyňským koutem, kde je pod částí krovu galerie pro pracovní stůl a přespání hostů, a dále na soukromá křídla rodičů a dětí. Obě křídla mají vlastní koupelnu a úložné prostory a jsou akusticky a funkčně dostatečně odděleny.

Prostor jídelny může být využíván univerzálně – v zimě je součástí interiéru, v létě se stává součástí venkovní kryté terasy stále v přímé vazbě na kuchyňský kout. Krytá terasa je doplněna venkovní kuchyní opět ve vazbě na jídelnu.

Přírodní materiály v hrubší podobě a neutrálních barvách vytváří solidní autentické pozadí pro modernější prvky např. svítidel, nábytku a kuchyňské linky ve vysokém lesku. Naopak podlaha je hladší nadčasová bez výraznějších motivů a patiny, takže na ní vynikají drobné stylové doplňky a hrubší textilie sedacího nábytku.

Detaily střechy z prejzové krytiny v přírodní barvě pálené hlíny jsou ošetřeny  v maximální míře pokrývačskou maltou. Zábradlí a zámečnické konstrukce jsou stylové v černé kovářské barvě. Okna jsou doplněna typickými prkennými okenicemi v barvě lišejníku.

Pokud se vám líbí stylové interiéry líbí, můžete svého favorita podpořit na Facebooku nebo získat více informací na stránkách Free architects 

Komentáře