Počátkem února se ve Španělsku pravidelně otevírají dveře většiny známých firem z oblasti designu. Jde o trochu jinoý typ výstavy než je Cersaie nebo Miláno a jednotlivé výrobce musíte navštívit přímo ve výrobě na jejich domácím hřišti. Letos jsme si posvítili na leadra v oboru koupelen tedy PORCELANOSA a její odnože pro kuchyně GAMADECOR, mozaiky, kameny a dřevo L`ANTIK COLONIAL a také hypertvarovatelný moderní materiál KRION, který prostě nadchne každého kreativního designéra. Podělíme se s vámi o čerstvé informace a inspirace ze Španělska, které se přeci jen trochu liší od námi tak dobře známé Itálie. Fotky v galerii jsou seřazené tak jak jsme procházeli jednotlivé expozice.

PRVNÍ ZASTAVENÍ PORCELANOSA
Pojďme si projít stručně jednotlivé série i možosti jejich použití. Kdo „Porču“ ještě nezná, může se tak poměrně rychle zorientovat na španělském trhu obkladů a dlažeb.

Barcelona bude vhodná pro SKANDINÁVSKÝ a YOUNGLIVING styl. Jde o zajímavý malý formát s výrazným geometrickým tiskem, který osloví mladší generaci. Umíme si jej představit od obchodu s oblečením, kavárny, výrazné kuchyně (kde nebude chybět lednice Smeg) nebo odvážné koupelny.

Kdo má naopak rád velkorysé přírodní plochy, plastický dekor a pánskou barevnost tabáku, pískovece či beton ocení sérii Dover. Ta se hodí pro styly ZEN, NATURAL. Jde o zdařilé imitace kamene s frézovaným povrchem proužků, rybí kosti nebo vodorovných rýh. Ideální materiál každého gentlemana. Zde bychom také zmínili sérii Belice. Vhodná do každé GENTLEMEN koupelny s nácheme stylu dnes již skoro zapomenutého stylu Dunhill.

Pro americký trh letos Porcelanoza připravila sérii Mexico. Jde o barevně neutrální povrchy betonu a pemrlované žuly. My bychom tuto sérii doporučili jako skvělý základ pro každý INDUSTRIÁL. Každý milovník proužků, přírodních textur kamene a neutrální barevnosti by měl znát sérii Belice. My bychom ji použili do každé GENTLEMEN koupelny s nácheme stylu dnes již skoro zapomenutého stylu Dunhill.

Komentáře