Protipól moderní architektuře a minimalistickému interiérovému designu tvoří stylové interiéry, které vyhledávají lidé, kteří rádi dekorují, mají rádi teplo domácího krbu a v poličkách zaplněných dekoracemi nevidí nepořádek a zneklidnění, ale naopak prostor pro osobní kreativitu. „Proti gustu žádný dišputát“. Jak ale navrhnout takový interiér koncepčně tak, abychom se nemuseli stydět, když přijde na návštěvu přítel minimalista? Naším receptem je samozřejmě střídmost zdobných prvků, ale hlavně vytvoření nadčasové jednoduché „scény“, kam když umístíme dekoraci, tak dekorace nesplyne v bezpočtu zdobných prvků a barevných kombinací, ale naopak o to víc vyzní oproti moderním jednoduchým povrchům.

Příkladem může být náš návrh Provence kuchyně, která je součástí obývacího pokoje, kde vlastní kuchyňská linka je moderní v šedém a jasmínovém vysokém lesku s jednoduchou pracovní deskou z umělého kamene. Prostá nerezová madýlka, nerezový sokl a satinovaná závěsná skříňka završují nadčasový elegantní základ kuchyně. Paleta materiálů povrchů stěn je klidná zemitá. Na tomto základě pak bezesporu vyniknou hrubé kovářské konstrukce, hrubé kartáčované dřevo, rustikální dekorace nebo i stylové kuchyňské spotřebiče. Podobné inspirace najdete i na Pinterestu. Tato symbióza nás baví přestože máme rádi moderní architekturu.

Jako příklad z jiného soudku bych uvedl systém sedacího a konferenčního nábytku Ason – KOMBO, který mě zaujal na veletrhu. U těchto sedacích souprav se jedná o zajímavou syntézu rustikálního potahu a přirozeně zmuchlaného povrchu (nebo i potahu s potiskem) se zajímavým designovým nápadem co se týče tvaru, funkce a prostorového uspořádání. Nábytek působí stylově, dá se umístit do interiéru v severském stylu (ne jen Skandinávie) nebo prostě na chatu, ale není to ušák po babičce nebo 100x omílané stylové sedací soupravy z nejmenovaného obchodního domu s nábytkem.

Nepřehlédněte článek Proč si nechat navrhnout interiér.

Komentáře