Možná vám nastala doba, kdy jste si chtěli zlepšit vaše bydlení, kancelář či obchod. Pak si asi člověk pokládá otázku, koho si na to vezmu. Architekt vám udělal perfektní návrh, dokumentaci, stačí to jen zrealizovat.

Vybírejte dobře! Realizace je peklo.

Na dnešním trhu je mnoho firem, které jsou schopné dodat stavbu na klíč. A přesně ty doporučujeme. Pravý opak se může stát lehce úplně každému. Člověk si udělá konkurenční nabídky a porovnává a vybírá a tu ušetří 5 tisíc, támhle 3,5 tisíce a řekne si, ono se to nasčítá na pěknou dovolenou. Takový investor si pak neuvědomí, že se dostává do pozice „režiséra“ děje na stavbě.

Nepřehlédněte: Technické řešení sádrokartonového podhledu.

Každý by chtěl na vaší zakázce pracovat, ale ve výsledku nikdo nechce dělat.

Když dojde na samotnou realizaci, každý profesant se vymlouvá na toho druhého a čeká se, až předchozí dodělá co měl. Sice bude probíhat komunikace, ale prostřednictvím investora, který má stavbu koordinovat. Když se nasčítá čas, který si člověk na realizaci vezme z dovolené, protelefonované peníze a všechny ostatní náklady a energii zjistí, že je lepší si zaplatit firmu, která sice byla o něco dražší (kvůli režii), ale je pak volno na vlastní klidnou dovolenou jinde než „na maltě“.

Ač to může znít depresivně, je to tak. Kdo stavbu sám poznal, jistě dá zapravdu. Dnes se nejvíce cení informací a kontaktů. Zvláště pak kvalitních kontaktů. My se o ně rádi podělíme.

Mohlo by vás zajímat: Restaurace Mlýnec, Rony Plesl a Free architects.

Doporučujeme tyto stavební firmy.

Komentáře