Návštěva u italských výrobců nábytku

Firma Decoland je předním dovozcem moderního italského nábytku. Společně jsme se vydali prozkoumat podnikové showroomy značek CalligarisPresotto a Ditre. Podívejte se s námi do míst, která jsou nabitá novinkami i skvělým stylingem.Calligaris

je výrobce, kterého svět zná především díky jídelním stolům a židlím. Méně už se ví, že značka poskytuje nábytek pro celý byt včetně zajímavých doplňků. Jejich styl je současný a hravý. Místy experimentují s konceptuálním výrazem a baravami, který osloví především mladší generaci. Milujete loftový způsob bydlení? Líbí se vám Fiat 500 nebo Minicooper? V tom případě Calligaris prostě musíte znát, protože skvěle dotvoří takový životní styl. Jde o „fresh and smart“ interiér v moderním italském duchu, kde nejde o okázalost, ale radost z bydlení a designu. Jejich výrobky budou dobře kombinovatelné s jinými značkami a skvěle vyzní i jako solitér. Velmi nás zaujal jejich pracovní kout, zrcadlo s ohýbanými okraji, židle z recyklovaného plastu nebo jídelní stůl Tokyo, použitý v naší kolekci Audrey. Calligaris je vhodný pro každého, kdo si přeje opustit segment trhu s nábytkem obchodních řetězců a vykročit směrem k lepšímu designu, kvalitě i službám a při tom zůstat takříkajíc v budgetu.

Presotto
je prémiová značka, která tvoří zcela osobitý svět designu. Na trhu patří k cenově vyššímu segmentu a světu přinesla již několik ikonických kousků nábytku, jako je kruhová postel Zero. Tento výrobce poskytuje zákazníkům to, co každá vyšší řada automobilů. Vyspělejší a vybavenější produkt, který vzbuzuje emoce. To je možné díky tomu, že Presotto je velký inovátor oboru. Okamžitě si uvědomíte, že možnosti deskového nábytku, posouvají za hranice běžných standardů. Povrchy jako dýha a lak znáte, ale komoda z kortenového plechu, skřínka pod televizi z břidlice, nebo dokonce exotický cement vás nadchnou. Presotto poskytuje architektům potenciál navrhnout jakýkoliv interiér od ocelově industriálního sklepa, přes prosvětlený glamour až po ležérně bohémské doupě. Konstrukční detaily, nápaditost a proporce jejich nábytku nás inspirují, rozvíjejí představivost a motivují k další práci. Taková má být každá značka, která chce vyniknout. Pokud kromě funkčnosti, trvanlivosti a materiálové kvality hledáte v interiéru výraznou přidanou hodnotu, styl a úroveň, jste tu správně. Presotto správným způsobem mixuje konzervativní hodnoty s mírně rebelskou estetikou.

Ditre
poslední krátké zastavení bude u firmy zabývající se výrobou italských sedaček, které nejsou pouze pěkné, ale především pohodlné. Ditre pracuje s promyšlenou ergonomií, osvědčenými estetickými formami a neuvěřitelnou škálou povrchových možností. Řekli bychom, že jejich filosofie zní: Vše co vypadá dobře musí i fungovat. Ditre se nesnaží zbytečně šokovat. Jejich nábytek je vhodný pro rodinný typ bydlení a bude skvěle fungovat domech a vilách, kde je trochu více místa než v běžném bytě. Jejich nábytek potřebuje mít kolem sebe trochu vzduchu, protože je designovaný ze všech stran, aby mohl být nejen u zdi, ale i volně v prostoru. Skvěle vynikne v interiéru s velkým podílem materiálů jako je kámen, dřevo, stěrka. Některé kožené sedačky připomínají u nás dobře známé produkty Donate, ovšem celkový výraz Ditre není tak koloniální. A cena? Překvapivě dobrá. Pokud můžete jezdit do práce autem, můžete mít sedačku Ditre.

Mohlo by Vás dále zajímat téma: Reportáž z veletrhu nábytku Miláno 2015

 

Komentáře