Probuzení v nekončícím prostoru se vzduchem nasyceným mořským vzduchem a vánkem rozhrnující závěs pouštějící sluneční světlo, rozevírající výhled na horizont oceánu s plachetnicí kotvící u mola. Komu by se nelíbila představa probouzení se v domě na pláži v Californii. Pojďme se zasnít, jak by takový dům bezstarostného života měl vypadat.

Nepřehlédněte: Jak vymalovat byt

Zapomeňte na standardní dům vyzděný z keramických tvárnic do dvou podlaží se zateplovákem a hrubozrnnou omítkou. To by si žádná pláž nezasloužila. Zapomeňme protentokrát také na naše závazky. Ano, jsou tím myšleny děti. Ty jistě nebudou chtít bydlet na pláži se svými rodiči. Dům na pláži je čistě pro dvě osoby.

Oprostěte se od materialismu a veškerého hmotného zatížení, které máte po skříních a vlhkých sklepech. V domě na pláži potřebujete pouze plavky a suroviny na Mojito.

Obývák, kuchyně s jídelnou, ložnice, fitko, obrovská terasa a bazén se sladkou vodou. Co víc je třeba pro spokojené bydlení?

Secret house je ojedinělý koncept bydlení. Spojuje veškeré funkce domu do jednoho fluidního prostoru pro otevřenou mysl nezatíženou příčkami. Centrální prostor pak vyplňuje bazén, element vody v interiéru.

Dům se vším všudy.  Samozřejmě je myšleno i na doprovodné místnosti, které nepotřebují být otevřeny do hlavního multi-obytného prostoru. Prádelna, toaleta, šatna, technická místnost. To vše je skryto v pilířích dělící vnitřní dispozici domu na jednotlivé zóny.

Otevřeným kreativním myslím vstup povolen, sucharům, do domu, vstup zakázán!

Jsou domy a domy. Ty první si stavíme pro náš rozvoj, rodinu, a protože to je společenský standard. Pokud nás však nic nenutí jít mainstreamem, proč uvažovat podle společenských regulí?

Chcete individuální kreativní řešení vašeho bydlení? Výzvu přijímáme. Kontaktujte nás.

Dále by vás mohlo zajímat:

Zařizujeme dřevostavbu
Duncan biofarma
The Glass House od Philipa Johnsona

 

Komentáře