logo

Firma HAGOS nám odhalila novinky z veletrhu EUROLUCE pro rok 2017

Fabbian jako jeden z mála výrobců před zahájením výstavy nechal zvědavce nakouknout pod pokličku… A my jsme měli radost, protože jednou z novinek, které Fabbian zveřejnil, bylo jméno nové designérky – Lucie Koldová.

Lucie Koldová za svoji úspěšnou kariéru navrhovala v Čechách, ve Francii a nyní si ji ke spolupráci vybral tento přední italský výrobce. Dokonce použili design svítidla, které pro Fabbiana navrhla, jako celkový vizuál pro tento rok.

Jelikož v poslední době opravdu letí subtilní velkoformátová kruhová svítidla a Fabbian to ví, nechal si od Lorenza Truanta vytvořit svoji vlastní řadu kruhů, symbolicky pojmenovanou Olympic. K dispozici jsou 3 rozměry, které je možné nainstalovat každý zvlášť, nebo propojit do sestavy.

hagos

Fabbian rovněž představil modulární tyčový system Freeline, jehož autorem je Flynn Talbot. Jedná se o systém, který se snadno přizpůsobí Vašim požadavkům.

Nepřehlédněte: Jedinečnost, originalita a funkčnost to je Luceplan

Z informací, které Luceplan sem tam mezi řečí utrousil, se dalo očekávat, že dojde k rozšíření rodinky Meshů. A taky se tak stalo. K závěsným přibyl mini bráška o průměru 55 cm, můžete tedy nyní volit mezi průměry 100, 80 a 55. A světlo světa nově spatřil i Mesh přisazený stropní. Ten má v průměru 73 cm. Obojí opět s LEDkovými čočkami a v černém provedení.

hagos2

Jelikož i Luceplan jde s dobou a ví, že kruhy frčí, došlo k transformaci lineárního Compendia od Daniela Rybakkena, a to dokonce do dvou nových forem – Compendium Circle a Compendium Plate. Provedení Circle je klasicá čistá linie, dostupná ve třech průměrech – 72, 100 a 200 cm, a v povrchových úpravách black, brass a alu. Plate je tzv. talířová forma, která přes svůj subtilní vzhled poskytuje mimořádně dobré osvětlení.

Luceplan také představil nového člena ze skupiny svítidel pro akustický komfort. Jedná se o svítidla, která svojí konstrukcí a použitým materiálem absorbují okolní zvuky a přispívají tak k psychické i fyzické pohodě například v openspacech. Ve spolupráci s Monicou Armani tak vznikla stojací lampa Diade, která má dvě křídla polohovatelných panelů, a tím, že se jedná o stojací lampu, může být umístěna kamkoliv dle potřeb měnících se kanceláří.

Nepřehlédněte: Staňte se členem KLUBU Free Architects

Ve své letošní expozici FontanaArte představila několik novinek jako například stojací lampu Heliacal od tvůrčí dvojice OS & OOS, která nám nejen svým názvem má evokovat pohyby nebeských těles po obloze.

hagos3

Mezi další novinky patří například ucelená řada Galerie od Federica Periho, která je pro změnu inspirována starými olejovými lampami. Stínidlo je z čtyřvrstvého foukaného skla, a je k tělu svítidla připevněno koženým pruhem.
Další řadou je Kanji, vytvořil ji Denis Guidone, který se touto kolekcí navrací k tradičním orientálním vchodovým lucernám.

Fontana ale nezapomněla ani na své stálice, které nově osadila LED zdroji. V LEDkovém provedení si nyní můžete pořídit například Uovo, Fontanu, nebo Nasku. Naska navíc dostala nový kabát, nyní je dostupná ve zlatém provedení.

Více o novinkách se dozvíte na Hagos.cz

logo

 

Komentáře