Logo-Punto-DesignklSpolečnost Kristalia byla založena v roce 1994 mladým italským podnikatelem, který měl dvě vášně: design a jazz. Hned od začátku věnovala Kristalia speciální pozornost novátorským projektům prostřednictvím experimentů a pokračovala výzkumem nových technických řešení za použití materiálů, které převzala z pole módy a sportu. Na podzim roku 1995 firma Kristalia představila svůj první katalog. Ideální nákupní cíl pro první výrobky byl zákazník středního věku, který rád kupuje moderní nábytek, je z vyšší střední ekonomické vrstvy a má potřebu najít uklidňující chutě a detaily, vyplývající z tradice.

Nepřehlédněte: Proč spolupracujeme s firmou PUNTO DESIGN

Na konci 90.let, společně s vytvořením konečné podoby společnosti, přerostla touha uspět ve snahu o novou cestu a orientaci na zákazníky, kteří nelpí na tradicích. V té době začala Kristalia nabízet estetické a kvalitní výrobky, které mají blízko k italskému designu. Kolekce firmy Kristalia dnes nabízí výrobky, které jsou výjimečné díky svým charakterovým vlastnostem a snadnému umístění a které berou v potaz mladší zákazníky, v souladu s potřebami každodenního bydlení.

ztbgujghj

Nepřehlédněte: Staňte se členem KLUBU Free Architects

Štědrá v prostoru, který vám poskytne. Přitom křehce lehká, útulná a vzhledově dynamickáŽidle s područkami Elephant se skládá z polyuretanové skořepiny doplněné o podnoží v různých variantách. Organicky tvarovaný sedák je navržen studiem Neuland tak, aby poskytoval pohodlí při sezení. Nabízí rozlišné využití jak v interiéru, tak v exteriéru. Židle Elephant je v nabídce také v čalouněné variantě nebo s odnímatelným sedákem. V roce 2012 získala židle ocenění Best of Best.

V roce 2011 přijala dvojice designérů Lucidi & Pevere výzvu od firmy Kristalia, vyvinout cementový stůl pro vnitřní i venkovní využití. To vedlo k vytvoření stolu Boiacca, který sklidil úspěch jak u kritiků, tak u veřejnosti. V roce 2014 stůl obdržel čestné uznání na Compasso d’Oro 2014 Awards. Mezitím už Kristalia vydala další výzvu, vytvořit dřevěnou verzi. Výrobek Boiacca Wood je vyroben kvalitní technologií a precizním řemeslným zpracováním.

ztvej bzwgahinjk

Zájemci si některé z produktů značky Kristalia mohou prohlédnout na pražském showroomu firmy Punto Design, která je oficiálním prodejcem zastupujícím italskou značku Kristalia v České republice. Zde je k dispozici kompletní základna katalogů a vzorníků materiálů. Už si zbývá jen vybrat!

Dále by vás mohlo zajímat:

Najdi svůj styl!
Nevíte si s něčím rady? Zeptejte se architekta

Logo-Punto-Designkl

Komentáře