logo

Správná volba osvětlení interiéru hraje důležitou roli nejen z hlediska jeho funkce, ale také jako významný designový prvek.

Společnost Flos byla založena roku 1962 v italském Meranu za účelem výroby moderního osvětlení s myšlenkou, že Itálie by se měla stát domovem nové interiérové kultury. K navrhování svých svítidel si společnost hned na počátku sezvala designérské velikány – Achillea Castiglioniho, Piera Giacoma Castiglioniho a Tobie Scarpy. O dva roky později se k nim připojil Sergio Gandini a společnost přestěhovala své hlavní sídlo do Brescie v Itálii.

Nepřehlédněte: Proč spolupracujeme s firmou HAGOS

Společnost Flos neustále vyhledává nové talenty na mezinárodní úrovni. V roce 1988 zahájila spolupráci s Phillipem Starckem, který je dnes uměleckým ředitelem společnosti.

zabtzuasgi uj

Od této doby pro společnost navrhovalo mnoho dalších talentovaných designérů a v jejích továrnách vzniklo mnoho ikonických interiérových i venkovních svítidel. Jmenujme například stojací lampu Arco nebo závěsné svítidlo Taraxum od Achillea Castiglioniho, stylový lustr 2097 od Gina Sarfattiho, moderní závěsné svítidlo Zeppelin od Marcela Wanderse či série lamp Romeo a Ktribe od uznávaného Philippa Starcka.

Nepřehlédněte: Staňte se členem KLUBU Free Architects

Nebojí se jít stále dál, co se týče materiálů, způsobu zpracování a neutuchající inspirace. Svým experimentováním s tvary a materiály, při zachování špičkové funkční kvality a příjemného vzhledu, vytvořila značka Flos nový náhled na produkci osvětlení a svými nadčasovými modely se do světa designu zapsala tlustým písmem.

Společnost Flos nabízí nejen kompletní škálu bytových a komerčních osvětlovacích produktů, ale i produktů vyrobených na zakázku, které mohou být jednoduše začleněny do jakéhokoliv interiéru kanceláře, hotelu či obchodu.

ztztajbzugtjuzwgnui

Další krásná svítidla naleznete na Hagos.cz

Dále by vás mohlo zajímat:

Najdi svůj styl!
Nevíte si s něčím rady? Zeptejte se architekta

logo

Komentáře