logo-decoland-1187

Edra je proslulá italská značka s nápaditým nábytkem, značka založená rodinnou Morozzi v městečku Perignano. Do podvědomí se dostala mnoha kusy ikonického nábytku, v jehož produkci pokračuje dodnes. Navazuje tak na toskánskou tradici precizní řemeslné a rukodělné výroby, již kombinuje s nekompromisním vývojem vlastních technologických postupů. Pro nábytek značky Edra je typický dotek exkluzivity a přesah do konceptuálního pojetí designu, křeslo Vermelha z lodních lan se dokonce stalo součástí expozice MoMA v New Yorku. Jejich nábytek, určený pro movitější klientelu, často se pohybuje i na pomezí uměleckého díla, vždy však s notnou dávkou inovací, nápadu i nadsázky.

Nepřehlédněte: Proč spolupracujeme s firmou DECOLAND

Přesně tokovou je i dvacet let stará kolekce křesel Flower, kterou japonský designér Masanori Umeda navrhl jako měkké květy, do nichž se usadíte a připadáte si pohlceni rájem. Křesla s názvem Getsuen a Rose Chair nově pořídíte mimo klasických barev ve výročním zlatém koženém provedení, Getsuen dříve dostal i provedení ve variantě z diamantů. Samozřejmě jde o solitér, který nejlépe vynikne v místnosti svou jedinečností. Umeda nenavrhl pro Edru jen křesla, ale malé stoličky Soshun a stolek Anthurium.

zfgbhsadgj

Nepřehlédněte: Staňte se členem KLUBU Free Architects

Velkým hitem značky Edra je i pohovka Flap, kterou pro ni navrhl jako první plod jejich spolupráce designér Francesco Binfaré. Stejně jako ostatní produkty je pohovka vyrobena v Toskánsku ručně ze 180 různých dílů. Tento kus nábytku je zajímavý díky maximální možnosti přizpůsobení, která zaručuje komfortní posezení ve dvou stejně jako v početnější skupině. I této pohovce byl po deseti letech vzdán hold a dostala jedinečné varianty potahu jako různě chlupaté nebo až sběratelské ve zlaté kůži nebo dokonce ve zlaté v kombinaci s diamanty. Její cena je však nezveřejnitelná.

zvjatubzwgena

Edra je věrná italské tradici, a proto věří ve vytvoření smyslného a vášnivého prostředí domova. Stačí jeden jediný solitér značky Edra a místnost se rázem promění ve velkolepé jeviště, na němž hraje hlavní roli nábytek… a vaše představy.“

Dále by vás mohlo zajímat:

Najdi svůj styl!
Nevíte si s něčím rady? Zeptejte se architekta
Trendy dekorace za pár korun 1. díl
 logo-decoland-1187

Komentáře