Červen 2011

Jak se staví sen – Teenage ložnice

Léto bylo už pomalu za dveřmi a my jsme dostali za úkol připravit další proměnu pro mladý pár z Prahy. Ukázalo se, že dvojice přespává v místnosti, která vypadá spíše jako dětský pokoj, než ložnice dvou dospělých lidí. Jak jsme se tam tak rozhlíželi, hned bylo vidět několik zásadních prostorových chyb. Psací stůl s notebookem byl u jihozápadního okna. To zadělá na parádní zánět spojivek. Šatní skříň, která Vás uvítá svým bokem hned po otevření dveří, tam není v pořádku a nemusíte být ani odborník na feng-shuei. Funkčně nevyhovující nábytek s dětským designem ochotně vyprovodil Vilém s Fandou na chodbu.  Během vyklízení na nás zpod koberce vykoukla krásná prkenná podlaha. Ta nás inspirovala k vytvoření velice romantické atmosféry.

Nepřehlédněte: American blues – 10. díl Příběhu snu (Jak se staví sen) 

Nový návrh interiéru nejen změnil funkční zóny místnosti, ale hlavně přinesl styl, který zde do této chvíle prostě neexistoval. Umístili jsme postel volně do prostoru, což nám uvolnilo celou jednu obrovskou stěnu pro šatní skříně. Aby postel nepůsobila jako ostrov Robinsona Crusoe je doplněna baldachýnem zavěšeným v rozích ze sádrokartonové stropní fazety. Postel sama o sobě má za hlavou robustní čelo, o které se lze opřít třeba při čtení a které skrývá úložný prostor. Stropní fazeta má po svém obvodu bodové halogenové osvětlení. To milujeme nikoliv kvůli nízké ceně, vysoké poruchovosti a vysoké spotřebě elektrické energie, ale hlavně pro jeho příjemnou teplotu světla, která nedeformuje vnímání barev na stěně. Nábytek nám vyrobil truhlář na míru. Třeba zavěšenou komodu na spodní prádlo. Nestojí na zemi a nezabírá podlahovou plochu a místnost díky tomu působí větší. Proti posteli je umístěna knihovna s pracovním stolem. Pracovna se tak dostala pryč od okna a vznikl konečně dojem prostorné místnosti s volným přístupem k dlouhému oknu. Starorůžová barva na stěnách spolu se starou dřevěnou podlahou, bílým nábytkem a výrazným dekorem záclony konečně mohla vyznít. Zbývalo pár funkčních detailů, jako velké zrcadlo, dvojice nastavitelných stojacích lamp na čtení, televizor zavěšený na knihovně nebo prostě jen barevně sladěné povlečení se zbytkem místnosti. Velkou roli si zahrála velkoformátová fotografie Paříže. Vlastně Eiffelovky. Její detail konstrukce je natištěný i na jedné části knihovny.

 

Jste tam a máte pocit, že oknem je Paříž

Vlastně bych skoro zapomněl, s čím byl největší trabl. Znáte ty šatní skříně ze žlutomodrého baráku na Zličíně? Tak jestli je chcete mít doma, tak si je nejdřív složte na louce a teprve potom kolem nich postavte dům. My to zkusili opačně a moc nám to nešlo. A ten důvod ani nebyl v tom, že na složení dvou jsme neměli víkend, ale asi dvě hodiny. Soudruzi ze Švédska špatně okótovali produkt. Třeba deklarovaná výška 236cm byla v reálu 237,5cm. Když se vám ten krám má vejít do připravené niky ve zdi o výšce 236,5, tak jistě chápete, jak se člověk cítí. Pax no more!

Galerii obrázků naleznete na našich stránkách. Seznam použitých prvků a materiálů BUDE DOPLNĚN.

Mohlo by vás zajímat: Seriál Jak se staví sen

Komentáře