Každého v životě potká situace, kdy řeší otázku změny bydlení a vybírá z dostupných bytů. Obchodníkům věří čím dál méně lidí a tak hledají cestu k novému bydlení bez realitky. Na co si dát pozor z našeho pohledu najdete v následujících odstavcích.

Tipy pro výběr bez realitky

Ujasnit si co chci, co je zadání.
Jen ti co vědí co chtějí to dostanou. Bez cíle vlastně ani nevíte, jakou cestou jít. Jasně, 4KK do 5 mil. nebo za 16 tis. měsícně max. To je moc fajn, ale při hledání bytu vám to příliš nepomůže efektivně zúžit výběr. Jak velký byt v této kategorii byste měli chtít? A je to za zvolené peníze možné? Nevyplatilo by se více 3KK? Rodina se dvěmi dětmi může pohodlně bydlet i v pěkném 3KK.
Snowboardy, počet aut, kola, golfové hole. Tyto všechny věci se musí transformovat do prostoru, kam je vložíte. Máte jasno kolik takových věcí máte?

Nepřehlédněte: Trendy úpravy bytu v paneláku

Dobře vyřešená dispozice není jen soustava místností a dveří. Správný byt šetří místo i ve velkých plochách. Nejsou zde žádná hluchá místa ani zbytečné chodby. V místech, kde je třeba průchod najdete průchod. Možná to zní absurdně, ale je spousta špatných dispozic, kde je až 20% plochy bytu navíc nebo špatně využitých. To všechno zaplatíte pochopitelně vy, jako investor i bez realitky.

Zařiditelnost je parametr, na který bychom se neopomenuli podívat. Jídelní stůl a sedačku u zdi zařizují pouze „přizdi…“ a pokud váš vybraný velkoplošný byt umožňuje nebo se prezentuje takovou zařiditelností, pak doporučujeme ruce pryč. U ekonomických bytů se tomu však nevyhneme.

Styl je ve výběru bytu také docela důležitý. Tedy pakliže máte oblíben nějaký styl interiéru a hodláte jej použít ve vašem novém bydlení. Provence potřebuje ve vstupní hale místo na konzolový odkládací stolek, industrial ideálně loftové rozvržení bytu nebo alespoň vysoké stropy. Skandinávský styl je v tomto ohledu celkem nenáročný, pokud ho tedy nechcete dotáhnout k dokonalosti a nebudete chtít krb.

Loft 24

Tipy pro prodej bez realitky.

Prezentace je důležitá. Vše se dá zkazit několika špatnými fotografiemi a nedostatečnými informacemi. Pokud prodáváte byt, pak nezapomeňte zmínit veškeré výhody a benefity, které nabízí jak byt samotný, tak lokalita, ve které se nachází. Při focení bytu k inzerci si vyberte dobu, kdy byt vypadá nejlépe.

Slunce na fotce v bytu bude vypadat vždy dobře, většina lidí nechce bydlet v doupěti. Použijte dostatečně širokoúhlý fotoaparát, resp. objektiv. U takových fotek sice dochází ke zkreslení, ale u interiéru to je jen k dobru. Širokoúhlý fotoaparát vám prodávaný byt prostě zvětší.

Ukliďte. Pokud prodáváte byt zařízený, foťte jej uklizený. Mnohdy má člověk zkreslené představy co jsou dekorace a co je prostě nepořádek.

Prohlídky bytu, stejně jako u focení bytu se snažte směřovat  na dobu, kdy byt vypadá nejlépe. Východní byt to bude ráno, západní večer. Pokud je to byt do ulice, pak zvolte hodinu, kdy není dopravní špička před okny a hromada smogu.

Jasná dispozice je také důležitý faktor pro rozhodnutí mnoha lidí. Sice nemá každý dostatečně vyvinutou planografickou představivost, nicméně spousta lidí se tak rozhoduje, proto je dobré prezentovat byt i ve 2D, nejen na fotografiích.

Filtrujte, ale nelžete. Cokoliv při prezentaci bytu zatajíte nebo vylžete, obrátí se proti vám. Klidně si fotky dosvětlete v počítači, ale nezapomínejte uvádět vždy pravdivé informace. Nic nezklame nic než zatajená lež.

Nepřehlédněte: Jak zařídit byt na dva roky.

Zdrojů pro vyhledávání a prodej bytů je spousta. Zaměříme se však na ty, kde je to možné opravdu bez realitky.

www.bezrealitky.cz – fajn web, který jistě nabírá na své popularitě, avšak podle zákulisních informací tento web také není úplně bez realitky. Jedna z realitních kanceláří zaštítila jeho vznik a určitě z něj má nějaký profit.

www.kdechcibydlet.cz –  výborná stránka, pokud hledáte nové bydlení v novostavbě. Jedná se o portál s developerskými projekty, kde získáte info a kontakt přímo na developera, prodává-li si dům developer sám. Tím pádem to máte bez realitky a neplatíte žádné poplatky navíc.

www.sreality.cz – bezpochyby nelze zapomenout na sreality.cz Portál dobře známý snad každému, kdo hledal nějakou nemovitost na území Česka. Avšak tento web svojí popularitou používají i realitní kanceláře, proto je dobré být na pozoru, pokud s nimi nechcete přijít do styku. Tímto užívám jsou i ceny cca o 10% výše, takže se nebojte smlouvat. Inzerenti jsou na to připraveni.

Pokud potřebujete pomoci s výběrem bytu nebo hledáte nápad na zařízení, oslovte nás.

Související články:

Trendy úpravy bytu v paneláku

Je Ikea dobrá volba?

Jak zařídit byt na dva roky.

Kdy si nechat navrhnout interiér?

Proč si nechat navrhnout interiér?

Komentáře